Technologia plazmowa do odpadów komunalnych
witam pisze prace na temat \ projekt spalania materiałów, komunalnych i niebezpiecznych z wykorzystaniem technologii plazmowej\ czy wasza firma prowadzi jakieś badania na temat wykorzystania tej technologi bo czytałem że niektóre firmy w USA i Chinach zaczynają stosować już podobne rozwiązania.
Technologia plazmowa
Technologia plazmowa jest znana już ponad 30 lat, także w Europie. Jednak jeżeli odpady nie są homogeniczne nie można osiągnąć w instalacji obowiązujących norm emisyjnych. Drugim negatywnym aspektem sa wysokie koszty operacyjne. Nie istnieje bowiem na świecie taki odpad, kóry samoistnie, bez dodawania energii z zewnątrz, generowałby temperturę wyższą niż 1500 C
W Niemczech (Karlsruhe) istnieje instalacja plazmowa, chyba wykonana przez www.thermoselect.com . Spalane są tam odpady komunalne. Problemem jest materiał refrakcyjny komory spalania, który nie wytrzymuje tak wysokich temperatur. Przez to instalacja kilka razy była zepsuta. Gazy odlotowe ewakuowane były z komory spalania prosto do atmosfery. 3 kolejne firmy zbankrutowały przez tą instalację. Obecnie na stronie internetowej instalacji widnieje szwajcarska firma, której właścicielem jest chińczyk. Głównym celem zakupu instalacji była chęć zdobycia referencji UE.
Druga instalacja, znana mi, została wybudowana w Lyon. Nie znam ich strony internetowej. Spalarnia wybudowana została przez www.solenagroup.com i służy do neutralizacji azbestu. Azbest jest minerałem, więc się nie pali. Celem wybudowania instalacji jest wbudowanie azbestu w masę szklaną. Bardzo droga operacja.